Geoblog.pl    Bogna1978    Podróże    Wietnam 2010    Hoi An czyli lenistwo nad Morzem Południowochińskim

Hoi An czyli lenistwo nad Morzem Południowochińskim

Wietnam
Wietnam, Hội An

W ciagu ok. 40 minut docieramy taxą z lotniska w Da Nang do malowniczego Hoi An (pre paid taxi 290.000 vnd).
Hoi An to niewielkie miasto w środkowym Wietnamie, w prowincji Quảng Nam, dawny port morski znany jako Faifo, położony ok. 30 km na południe od Đà Nẵng.
W 1999 r. miasto zostało wpisane do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO.

Wcześniej zarezerowaliśmy 3 noce w River Beach Resort (via hostelworld.com). Jest dość drogi (60 usd/dwójka), ale zależało nam na hotelu w pobliżu plaży. Hotel położony jest tuż przy ujściu rzeki De Vong do Morza Południowochińskiego. Budynek hotelu nie stoi jednak przy samej plaży Cua Dai. Odległość jest jednak niewielka. Później przeniesiemy się do jakieś tańszej lokalizacji.

W hotelu jest całkiem fajny basenik, widok mamy na rzekę.

popołudnie spędzamy na plaży, mnóstwo jest tu knajpek z owocami morza.

Hotel ma swoja plażę. Jak się potem okazuje, każdy może z niej korzystać, dostanie nawet hotelowy ręcznik. Nie wiem więc na czym polega "prywtność" tego miejsca, ale co mi tam. Po zmianie hotelu na tańszą opcje nadal będziemy tu przychodzić.

Bogna1978
Bożena Gręda