Geoblog.pl    Bogna1978    Podróże    Tajlandia 2009    Chiang Mai cd

Chiang Mai cd

Tajlandia, Chiang Mai

Dziś ciąg dalszy atrakcji Chiang Mai.
Lokalne agencje turystyczne oferują mnóstwo wycieczek, wybieramy się jednak na indywidualny objazd z poznanym wcześniej taksówkarzem (terenowe auto z klimą, 800THB za 4 osoby, pan dba o nas przednio - ma nawet lodówkę turystyczną z wodą:))

i tak odwiedzamy:
- wioskę kobiet żyraf - wstęp 500 THB, wioska to za dużo powiedziane, kilka straganów z pamiątkami i ubraniami. Część pań ma faktycznie imponująco długie szyje. Obręcze wydłużające czy jak to nazwać... mają także na kolanach. Niektóre, nie są w stanie przez to chodzić.
- słonie - przejażdżka na słoniu (1h) plus rafting (1h) kosztują nas 1200 THB od osoby. Słonie bardzo ok polecam. Co do raftingu... hmmm taka wycieczka tratwą, bez emocji.
- farmę orchidei i motyli - 40 THB - kwiaty bardzo OK, motyli praktycznie nie ma:(

rezygnujemy z odwiedzania tygrysów, ale dalismy sie namówić na lunch w Tiger Camp - odradzam, zdecydowanie. 200THB za tzw. bufet, może rano jest z czego wybierać, ok. 15-tej były już tylko zimne frytki.

Po powrocie ja z Agatą decydujemy się na akupunkturę (dziwne rzeczy przychodzą do głowy na wakacjach). Seans 30 min/500 THB, Mungkala Traditional Medicine Clinic (podobno posiadają licencję ministra zdrowia... oby:)). Fajna sprawa, choć nie czuje poprawy w mych licznych dolegliwościach ;-) ale było warto.

Wieczorem wybieramy się na pokaz tajskiego boksu.
Muay Thai, C.E.C. Loikroh Boxing Stadium, wejście 400 THB. Mamy miejsca prawie pod ringiem, zresztą i tak przesiedziałam całą walkę w kucki pod ringiem robiąc zdjęcia (www.flickr.com/photos/bozena_greda).
poza walkami w kilku kategoriach wagowych, w tym ladies fight, jest też występ Blue Diamond Cabaret Show. Wystepują oczywiście Lady Boys. Chłopcy dają z siebie wszystko :)).

Bogna1978
Bożena Gręda